W Kielcach będzie Toyota?

Dzisiaj nastąpiło otwarcie kopert z ofertami dotyczącymi przetargu na nowe samochody dla WORD Kielce. Kryterium w 100% była cena. Nowym samochodem egzaminacyjnym najprawdopodobniej będzie Toyota Yaris trzeciej generacji.

O warunkach jakie musieli spełnić startujący w przetargu można przeczytać tutaj.

Kielecki dealer Toyota Romanowski zaproponował najniższą cenę za auto – 18 tys. złotych. Cena katalogowa zaczyna się od 40 tys. złotych. Pozostałe oferty obejmowały samochody Suzuki Swift i Hyundai i20. Jeżeli od decyzji nie będzie odwołań, zwycięzca będzie musiał dostarczyć 22 samochody w ciągu 60 dni. Prawdopodobnie jeszcze do końca roku zdający będą mogli do egzaminu wybrać Nissana Micrę.

Sytuacja prędzej czy później zmusi szkoły jazdy do wymiany swoich samochodów na Toyoty. Ośrodki bez auta takiego jak na egzaminie będą miały problem z przetrwaniem na rynku. Już teraz kondycja wielu szkół nie jest najlepsza z powodu ogólnego kryzysu w branży i wciąż rosnących kosztów. Nowy Yaris jest produkowany dopiero od 2011 roku, co oznacza, że trudno o tańsze używane egzemplarze. Nowe auto to wydatek około 40.000zł, do których trzeba doliczyć koszty takie jak montaż LPG i dodatkowych pedałów dla instruktora. Cena jaką trzeba zapłacić za pozostanie konkurencyjnym, a tym samym przetrwanie na rynku, może przekroczyć możliwości wielu kieleckich szkół jazdy.

Toyota Yaris III

Producent: Toyota Motor Corporation
Premiera: 2011
Miejsce produkcji: Valenciennes, Francja
Typy nadwozia: 3 i 5-drzwiowy hatchback
Silniki: 1.0 VVT-i 69 KM, 1.33 DUAL VVT-i 99 KM, 1.4 D-4D 90 KM
Masa własna: 970-1200 kg

Toyota Yaris III - nowy samochód egzaminacyjny WORD Kielce

Toyota Yaris III - nowy samochód egzaminacyjny WORD Kielce

Toyota Yaris III - nowy samochód egzaminacyjny WORD Kielce

Toyota Yaris III - nowy samochód egzaminacyjny WORD Kielce

Dodane by admin w WORD Kielce
  • Anonim

    a ile jest czasu na odwołanie?