W Staszowie „załatwiali” prawo jazdy?

Zatrzymania w związku z podejrzeniem o korupcję i ‚kupowanie’ prawa jazdy w Staszowie. W sprawę zamieszane są osoby związane ze szkołą jazdy ze Staszowa i kieleckim WORD.

O zatrzymaniach donosi Echo Dnia:

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali dwie osoby podejrzewane o to, że brały udział w procederze korupcyjnym związanym z egzaminami na prawo jazdy. Informacje o policyjnej akcji w Staszowie potwierdził Sławomir Mielniczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

– Sprawa ogólnie dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów. Zarzuty postawiono łącznie trzem osobom. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia zgłosiła się sama na policję. Za wcześnie jest, aby wchodzić tutaj w szczegóły – mówi Mielniczuk.

Zamieszani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu prawa jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Wszystko odbywało się na tak zwanym styku działalności szkół jazdy i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Jedna z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy, druga z zatrzymanych związana jest z ośrodkiem ruchu drogowego – dodaje Mielniczuk.

Z informacji uzyskanych przez nas wynika, że lista zarzutów i ich charakter może ulec zmianie, podobnie jak lista podejrzanych. Na razie wobec zatrzymanych w ubiegłym tygodniu osób zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25 i 10 i 5 tysięcy złotych.

źródło: Echo Dnia

Dodane by admin w Aktualności, WORD Kielce
  • necib

    Jak będzie się dało łatwiej zdać prawko a egzaminatorzy nie będą wredni i za wszelką cenę uwalić to i korupcja zniknie .