Zatrzymania za korupcję w Kielcach

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kielczan w wieku 42 i 60 lat, którym zarzucają przyjmowanie korzyści majątkowych za załatwienie pozytywnych wyników egzaminu na prawo jazdy. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres jednego miesiąca.

Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją komendy wojewódzkiej w Kielcach od jakiegoś już czasu przyglądali się działalności dwójki kielczan. Podejrzewali ich o czerpanie korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozytywnych wyników egzaminów na prawo jazdy. W środę zatrzymali 42-letniego i 60-letniego mieszkańca Kielc. Mężczyznom przedstawiono kilkanaście zarzutów korupcyjnych. Teraz może im grozić nawet do 8 lat więzienia, a także wysokie kary finansowe. Dzisiaj wobec mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Świętokrzyska policja, po raz kolejny, apeluje do mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej, którzy w podobny sposób „ułatwili” sobie zdanie egzaminu na prawo jazdy, by skorzystali z przywileju niekaralności w przypadku zawiadomienia organów ścigania o fakcie wręczenia korzyści majątkowej osobom oferującym taką pomoc.

Źródło: KWP Kielce

Dodane by admin w Aktualności